Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 21. 3. 2024, so naši »vitezi« zopet obiskali starostnike v Domu starejših občanov Črnomelj. Učenci ID Vitezi dobrodelnosti in prostovoljstva iz 2. razreda so pod mentorstvom Marije Plavec in Zdenke Konda pripravili za starostnike dve namizni igri. Za igro tri v vrsto so sešili lične platnene vrečke, na katere so narisali mrežo – igralno polje. Za figure so v različne barve pobarvali kamenčke. Za igro Špana (gre za staro igro, ki so se jo igrali tudi starostniki v mladosti) so narisali igralno ploščo, fižoli različnih barv pa so bili figurice. Res so se potrudili. V četrtek so igre predali starostnikom. Seveda so jih naučili tudi igranja. Igre so podarili oskrbovancem, ki so obljubili, da se jih bodo večkrat igrali. Da so uživali učenci in oskrbovanci, se lahko prepričate tudi iz fotografij.

»Kvačkarice« so poskrbele, da je bil dogodek še slavnostnejši, saj so starostnikom prinesle že narejene odejice iz volne, ki smo jo med ostalim zbirali tudi na OŠ Loka Črnomelj.

Dostopnost