Mama, kupi čeveljčke –
naša Anka v šolo gre!
Očka, kupi torbico –
Anka se učila bo.
V torbico bo zvezke dala,
v zvezke črke pripeljala.
Vsako bo poklicala,
v zvezek jo zapisala.
Ko bo črke vse poznala,
bo debele knjige brala.

Neža Maurer (V šolo)

Šolski prag je na naši šoli danes prestopilo 43 učencev od 1. do 5. razreda. Na šoli posebej pozdravljamo 8 prvošolcev. Zjutraj smo se zbrali pred PŠ Adlešiči. Učence in starše je nagovorila vodja PŠ Adlešiči, Tadeja Kuzma. Učenci so za prvošolce pripravili krajši kulturni program. Nastopili so z deklamacijo pesmi Anje Štefan V žepu imam srebrni lešnik, predstavili pesmici v obliki kamišibaj gledališča in zaplesali.

Nato so se prvošolci v spremstvu staršev sprehodili do učilnice, kjer so po rdeči preprogi vstopili v svojo učilnico. Prejeli so rumene rutice, diplomo, igračko Lili in Bine ter se posladkali s čokoladno torto.

Pozneje so nas prišli pozdravit ravnatelj in obe pomočnici ter nam zaželeli uspešno šolsko leto.

Učenci od 2. do 5. razreda so se podali novemu znanju naproti.