V torek, 20. 2. 2024, smo imeli učenci 1., 2. in 3. razreda na podružnici Adlešiči naravoslovni dan na temo zdravja. Dan dejavnosti smo izvedli v sodelovanju s Centrom za krepitev zdravja Črnomelj.
Prvo šolsko uro smo se zbrali v telovadnici, kjer smo skupaj s kineziologinjo Lauro telovadili. Nato smo prvošolci imeli najprej delavnico o zdravi prehrani, učenci 2. in 3. razreda pa zobozdravstveno delavnico. Kasneje smo delavnici zamenjali. Z gospo Katjo smo naredili sadna nabodala, sadni smuti in skutno-zelenjavni namaz. Na zobozdravstveni delavnici smo se z gospo Adriano pogovarjali o ustrezni ustni higieni, si pravilno umili zobe in izdelali zobke iz papirja.
Preživeli smo lep in poučen dopoldan. Za predano znanje se najlepše zahvaljujemo ge. Lauri, ge. Adriani in ge. Katji iz CKZ Črnomelj.

Učenci in učiteljice Eva, Katarina in Tadeja