Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. 2. 2024, smo na OŠ Loka Črnomelj poslušali radijsko uro ob kulturnem prazniku na temo branja. Na začetku je učenka Zarja Hutar zapela himno, potem pa smo prisluhnili posnetku radijske ure, ki je potekala v obliki pogovora med učenci. Eni so navajali razloge za branje in drugi proti njemu. V zadnjem času večinoma iščemo izgovore za drugo. Tako smo lahko slišali precej razlogov, zakaj ne beremo, in še več o tem, zakaj je branje koristno. Slednje podatke smo povzeli po knjigi dr. Mihe Kovača Berem, da se poberem. Posnetek smo popestrili s tremi recitacijami o branju, pesnikih in pesmih ter z odlomki glasbe 2 Cellos Smoth Criminal in Birds of Unknown New Beginnings.

Radijsko uro smo pripravili učenci 6. in 7. razreda pri dodatnem pouku SLO z mentorico Majo Kunič, za glasbeno opremo je poskrbela učiteljica Katja Stariha, za snemanje in montažo pa učiteljica Katarina Pavlakovič.

Prisluhnite ji še vi:    RADIJSKA URA OB KULTURNEM PRAZNIKU

Dostopnost