Leto je ponovno naokrog in prišel je čas, ko se matematični izziv meseca prelevi v adventni koledar. Ta vsebuje veliko zanimivih in zabavnih izzivov, pri katerih bo tudi treba malce napeti možgane.

Kaj sploh je matematični adventni koledar?

Gre za obliko matematičnega tekmovanja, ki spodbuja logično razmišljanje, razmišljanje izven okvirjev matematičnih ur, je zabavno in  ki ob svojem zaključku nagradi najboljše tri udeležence.

Kako tekmovanje poteka?

Na voljo je 25 okenc. Pod njimi se skrivajo različni izzivi. Vsak pravilen odgovor na izziv je ovrednoten z 1 točko. Odgovor na posamezen izziv lahko oddate samo enkrat.

Kako oddate svoj odgovor?

Da bi pa lahko reševali adventni koledar in oddali svoje odgovore, morate poznati svojo AAI prijavo za spletno učilnico Teams. Če gesla ne poznate, se lahko obrnite na pomočnico ravnatelja Sonjo Malnarič.

Z veseljem vam bo pomagala.

Svoj odgovor oddate s pomočjo kviza, ki se nahaja pod vsakim izzivom. Na sliki je prikazan vpis v kviz.

Povezava do njega se kriva se tudi po QR kodo izziva, v primeru da vam povezava do kviza pod izzivom ponagaja.

Kaj storiti, če v adventnem koledarju ne odpre kviza?

V primeru, da vam v adventnem koledarju kviza ne odpre, obkljukajte možnost Allow embedded content:

Če boste še vedno imeli težave, se obrnite na učiteljico Veroniko.

Do kdaj se izzivi lahko rešujejo?

Zadnji šolski dan letošnjega koledarskega leta je 22. 12. 2023, zato se

• kvizi od 1. 12.  do vključno 21. 12. lahko rešujejo vse do četrtka, 21. 12. 2023, do 19. ure.

Takrat se prvih 21 kvizov adventnega koledarja zaprejo.

• Kviz 22. dan adventnega koledarja se odpre v četrtek, 21. 12. 2023, ob 18. uri in se zapre v petek, 22. 12. 2023, ob 8. uri zjutraj.

Zato bodite pravočasni z oddajo svojega odgovora.

Kako priti do adventnega koledarja?

Matematični adventni koledar najdete na povezavi ali pod QR kodo spodaj.

Želim vam veliko uspeha pri reševanju, predvsem pa vam želim obilico zabave!

učiteljica Veronika

PS: Če vam ob (prvem) obisku pokaže spodnji sliki (najprej prvo in nato drugo), kliknite na obkroženo.