Učenke knjižničarskega krožka so se v sredo, 11.10.2023, odpravile v DSO Črnomelj. V oktobru namreč praznujemo mednarodni dan starostnikov in tako se je trinajst učenk odpravilo na medgeneracijsko druženje ob knjigi. Varovancem DSO, bilo jih je kar 31, so prebirale zgodbe Mate Dolenca, z naslovom: Kako dolg je čas.

Tako starejši udeleženci, kot naše učenke, so nadvse uživali v medsebojnem druženju. Razdeljeni v 4 skupine so se razšli z različnimi izkušnjami: nekateri so skoncentrirano poslušali zgodbe, drugi so se raje pogovarjali o življenju, šoli, mladosti. Naše učenke so se zelo potrudile, saj so glasno branje vadile tako doma kot v šoli in pred zbranimi pustile zelo dober vtis. Oboji pa si želijo ponovnega snidenja.