V sredo, 14. 6. 2023, so učenci generacije 2008 svoje devetletno šolanje zaključili z valeto. Ob 17.00 so se skupaj s starši in učitelji zbrali v telovadnici, kjer so pripravili kulturni program in se poslovili od svojih prijateljev, sošolcev in učiteljev. Dekleta Katarina Šolar, Teja Rožman, Pia Stopar, Larisa Pezdirc in Nuša Šimec so pod mentorstvom razredničarke 9. c razreda, Darinke Krušič,  poskrbele za zabaven scenarij. Dobra ura in pol programa je minila kot blisk. Na njej so se devetošolci  predstavili v plesnih, pevskih in filmskih točkah. Pohvalil jih je tudi ravnatelj, saj so bili letos zelo uspešni na državnih tekmovanjih in natečajih. Podelil jim je srebrna in zlata priznanja, pohvale in nekaj knjižnih nagrad za zlate bralce in učence, ki so imeli odlično povprečje ocen vseh 9 let. Na koncu so učenci zapeli tradicionalno pesem Vsi za enega s solzami v očeh, nato pa so se skupaj s starši odpravili pred šolo na pogostitev. Učenci so se v šolski jedilnici mastili s picami, ki jih je dostavila gostilna Špec.

Ob tej priložnosti se devetošolci še enkrat zahvaljujemo vsem, ki so jim pomagali pri izvedbi valete – predvsem Darinki Krušič, ki je poskrbela, da je vse teklo gladko, Katarini Pavlakovič za vse računalniške zadeve, hišniku Sašu Ljubenku za ozvočenje, Špeli Vraničar za sceno, Tomažu Grdešiču za vodenje mimohoda, snemalki in fotografinji Anji Tomanič ter Davidu Štefaniču za posnetke in fotografije, ravnatelju, Boštjanu Papežu in pomočnici Sonji Malnarič, vsem učiteljem, ki so sodelovali pri sami pripravi valete in vsem ostalim učiteljem, ki so jih učili prejšnja leta, kuharicam in hišnikom. Zahvaljujemo se tudi ZIK-u Črnomelj, ki nam je posodil projektor in Cvetličarstvu in vrtnarstvu Papež, ki je priskrbelo rože.

Vir: učenci 9. r OŠ Loka Črnomelj z razredniki