Na zadnji šolski dan pred prvomajskimi počitnicami so se učencem 1. triade na PH Stratus predstavili naši mladi kamišibajkarji OŠ Loka Črnomelj. Učenci so lahko prisluhnili zgodbam Ele Peroci, ki so nastale pod mentorstvom NIP likovno snovanje pri Špeli Vraničar, za nastop pa sta jih pripravili mentorica krožka kamišibaj Ana Gorše in knjižničarka Urša Prus. Četrtošolci Zarja Hutar, Melisa Sulejmanoska, Lina Starešinič Muller in Nika Jakofčič so se učencem predstavile z zgodbo Muca Copatarica, Evita Pavšič z zgodbo Hišica iz kock ter Maj Vraničar, Tisa Bat in Nika Banovec z zgodbo Muca Copatarica. Učenci, ki so ustvarjali pod okriljem splošne knjižnice Črnomelj, so se predstavili s krajšimi izštevankami (prvošolka Eva Starc in tretješolec Mark Adamov). V duetu pa sta se predstavila brat in sestra, ki sta ustvarila kamišibaj doma, učenca PŠ Griblje, petošolec Niko Štrucelj in tretješolka Ana Štrucelj.
Ogledali smo si tudi animacije, ki so jih učenci ustvarili pri NIP likovno snovanje na temo zgodb Ele Peroci.
Učenci so nadvse uživali, tako nastopajoči kot gledalci.