Učenci so se v soboto, 2. 4. 2022, udeležili 7. FESTIVALA KAMIŠIBAJ GLEDALIŠČA V BELI KRAJINI, ki je potekal v cerkvici Sv. Duha v Črnomlju.Na njem so se predstavili naši četrtošolci Tisa Bat, Nika Banovec in Maj Vraničar s pravljico Muca Copatarica, isto pravljico so pripovedovale Nika Jakofčič, Zarja Hutar, Melisa Sulejmanoska in Lina Starešinič Muller, Evita Pavšič pa je povedala zgodbico Hišica iz kock. Vse ilustracije zgodb Ele Peroci so nastale ob praznovanju 100-letnice njenega rojstva. Pri neobveznem izbirnem predmetu umetnost pod mentorstvom Špele Vraničar so učenci zgodbe ilustrirali, mentorici Urša Prus in Ana Gorše pa sta pri krožku kamišibaja učence pripravili na pripovedovanje.
Loške nastope sta dopolnili še učiteljica Barbara Hlebec in tretješolka Ana Štrucelj z nagajivko Jaz tudi ter seveda priznani kamišibajkar in eden od organizatorjev festivala učitelj Darko Kočevar, ki je prireditev povezoval.