V petek, 2. aprila 2021, so imeli učenci 8. razreda kulturni dan. V prvotnem načrtu je bil ogled gledališke predstave in Knjižnice Mirana Jarca v Novem mestu. Ker pa to v trenutnih razmerah ni mogoče, so si učenci ogledali virtualno predstavo Vihar v glavi in spoznavali belokranjsko kulturno dediščino.

Predstava Vihar v glavi na zanimiv način prikaže, kako delujejo možgani najstnikov. Tudi ostali si jo lahko ogledate na povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=kHN-mLucnvU, a samo do petka, 9. aprila.

V belokranjsko kulturno dediščino vsekakor sodijo tudi belokranjske pisanice. Učenci so spoznali postopek njihove izdelave ter njihov pomen v preteklosti in sedanjosti. Nato so tudi sami poskusili ustvariti pirh na tradicionalen ali bolj sodoben način. Nastale so tako tradicionalne pisanice, drsanke, pirhi, barvani s čebulnimi olupki in ostalimi naravnimi barvili (zelje, kurkuma), kot tudi marmorirani pirhi, pirhi s kristalčki, poslikavami, barvani z rižem in svetlečimi barvami.

Tako so osmošolci sproščeno, a koristno preživeli petkov dopoldan.