Na OŠ Loka Črnomelj smo Prešernov dan obeležili skladno s trenutno situacijo v državi. Vodilo prireditve je: na daljavo in povezovanje. Pregledno nas je o kulturnem prazniku, Zdravljici, himni, Prešernovem življenju … seznanila Zara Kavčič. Učencem smo Prešerna in njegovo življenje približali s slikovnim gradivom. Kultura je vse, kar ustvari posameznik, skupina ali družba, zato smo posnetek pospremili z glasbeno točko našega učenca Žaka Kumpa. Naše učenke izbirnega predmeta likovno snovanje pa so pod mentorstvom učiteljice Špele Vraničar prispevale svoje umetnine Prešerna. Piko na i so dodali učenci Zara Kavčič, Žak Kump ter Brin Jugovič, in sicer z uprizoritvijo dela Povodni mož. Ob tem smo si zaželeli, da bi se lahko ponovno vsi zbrali in se zabavali, kot so se nekdaj na trgu v Ljubljani ob spremljavi glasbe. Upamo, da se nam želje kmalu uresničijo.

Vsem učencem, staršem, učiteljem in ostalim sodelavcem Osnovne šole Loka Črnomelj želimo lep državni praznik.