Na sestanku šolske skupnosti v mesecu septembru so učenci podprli idejo da tudi v letošnjem šolskem letu izvedemo sprejem za prvošolčke. Zaradi predvidenega rušenja starega dela šole imajo učenci prve triade pouk v Poslovni hiši Stratus. Torek je dan, ko prvošolčki pridejo v telovadnico, kjer imajo dve šolski uri športa. Ta torek je jih je na šoli čakalo presenečenje. Učenci 9. razreda so jih najprej lepo sprejeli in jih popeljali po novem delu šole. Skupaj so se sprehodili od jedilnice, mimo knjižnice, po hodnikih mimo učilnic, do pisarn, kjer jih je sprejela ravnateljica. Sprehod smo zaključili v telovadnici. Tam jih je čakal poligon, ki so ga pripravili devetošolci. Prvošolčki so uživali pri izzivih na poligonu in ga uspešno opravili. Devetošolci so se odlično izkazali kot pomočniki. Ob zaključku je vsak prvošolček dobil simboličen obesek z znakom šole. Za vse sodelujoče je bila to zanimiva popestritev dneva in lepa izkušnja.

Hvala devetošolcem, ki so pomagali pri izvedbi, učitelju Petru Mravincu za izdelavo obeskov in učitelju Marku Šikonji za vodenje športnih aktivnosti.

Mentorica ŠS: Helena Kambič