ŠPORTNI DAN

Včeraj sem bila na pohodu. Šli smo na Pako do Pačkega potoka, ki se vije kot kača.  Tam smo ga prečkali, da smo lahko prišli čez in smo šli po kamni.

Z nami je bil še moj pes Floki. Potem smo hodili naprej ob potoku in prišli da talškega potoka. Tam je bil potok zasušen, zato smo lahko hodili po strugi.  Prišli smo  do zaraščenega starega mostu. Ko smo prišli ven na cesto, smo se odpravili proti domu, a smo v gozdu odkrili jamo, ki je bila polna vode in videli-ugotovili, da je izvir, ki ga je moja babica prvič videla. Nato smo se res odpravili domov. Toda  moj ati je želel iti še po eni poti, ki je bila dolga in zaraščena in je vodila skozi trnje, da smo se zelo potrudili pri hoji in končno prispeli na cesto. Po gozdni poti smo se odpravili domov.  Ker pa vlaki ne vozijo, sem si zaželela še na viadukt. Od tukaj je bil čudovit razgled.

Nato smo se vrnili po drugi strani  gozda in videli 5 srn. Končno smo prišli domov in videli, da smo naredili 10 kilometrov.

Urška Blažič, 6.a