<![CDATA[V četrtek, 12. 4. 2018, je v KD v Črnomlju potekalo srečanje otroških folklornih skupin. To je bilo eno najmnožičnejših srečanj doslej, saj se je na njem predstavilo kar 14 skupin, skupno preko 310 mladih folklornikov. Srečanje je potekalo v dveh delih, skupine pa je ocenjevala strokovna spremljevalka Aleksandra Petrovič. Otroška folklorna skupna podružnične šole Adlešiči se je pod mentorstvom Katarine Gorše in Nataše Šuštarič Bradač predstavila z odrsko postavitvijo »Pa ta šepasta krava«, otroška folklorna skupina OŠ Loka Črnomelj, pod mentorstvom Nataše Tine Prijanovič in Stanke Mržljak, pa z odrsko postavitvijo »Ljubi kruhek«. Mladi folklorniki so prvič nastopili v novih nošah, na kar so še posebej ponosni.

Z veseljem sporočamo, da obe otroški folklorni skupini naše šole dosegata regijski nivo. Folklorniki podružnične šole Adlešiči pa so se uvrstili tudi na regijsko srečanje otroških folklornih skupin Dolenjske, Bele krajine in Posavja, ki bo 11. maja 2018 v Semiču.

Čestitamo!

]]>