<![CDATA[Z veseljem smo sprejeli obisk učiteljev iz Bosne in Hercegovine. Delo je potekalo v delovnem in  aktivnem vzdušju. Pogovarjali smo se o sodelovanju in izmenjavi  izkušenj v vzgoji in izobraževanju ter se prijateljsko družili.

V času  od 12. 4. 2018 do 14. 4. 2018 so bili pri nas izvedene tri hospitacije. Strokovno delo, izmenjava izkušenj s hospitacijami je potekala v 1. C pri matematiki v izvedbi Barbare Hlebec, v 4. C pri naravoslovju in tehniki je učno uro izvedla Tea Zorn in v 9. razredu pri slovenščini Maja Kunič.

Na skupni pedagoški konferenci so naši učitelji ter učitelji iz Bosne in Hercegovine predstavili svoj prispevek. Plenarne predstavitve v obliki delovne konference smo pripravili v predavalnici šole. Na konferenci smo izmenjali mnenja in izkušnje pedagoških praks obeh šol.

OŠ LOKA Črnomelj:

• Ana Gorše: Od kamišibaja do animacij (Prispevek bo tudi predstavljen na 11. Mednarodni konferenci SIRIKT)
  • Špela Vraničar: Kako se znajti s skromno opremo (Prispevek bo tudi predstavljen na 11. Mednarodni konferenci SIRIKT)
  • Katarina Pavlakovič: SCRIPT 2017 – in 2. mesto na mednarodnem tekmovanju v programiranju – predstavitev z učenci

Učitelji iz Tuzle:

• Aktivno učešće nastavnika u menadžerskim aktivnostima škole, Nedim Sivčević
  • Prezentacija filma: »Tu pored nas«, Jusuf Jaganjac

Izven šole so se dogajale še naslednje aktivnosti:

• ogled mestne muzejske zbirke Črnomelj
  • ogled glasbene šole Črnomelj
  • panoramski ogled Bele krajine.

Zvečer sta nam Darko in Breda Kočevar  pripravila doživetje s Kamišibajem.

Veselimo se vabila gostov za obisk šole Mejdan v Tuzli ob njihovi obletnici šole.

Damjana Vraničar, ravnateljica