Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[Srečanja otroških dramskih skupin Bele krajine, ki je potekalo 13. marca 2018 v Kulturnem domu v Črnomlju, so se udeležile štiri šestošolke (Lea Vrtin, Živa Barič, Sara Bahor, Zara Kavčič), dve devetošolki (Ema Lozar, Vesna Cekuta) z igro, ki jo je napisala Zara Kavčič, z naslovom Evina (ne)sreča.

Z njo hoče izpostaviti problematiko otrok (predvsem deklic), ki pod vplivom drugih pozabijo na realnost ter škodo, ki ji jo povzroči določena oseba, ki ne misli na nič drugega kot svoje veselje in srečo.

Zgodba govori o deklici Evi, ki ima težave s svojo prijateljico Niko. Ta ima ubogo Evo stalno pod nadzorom in ji daje grde, nesramne naloge, ki Evi uničijo življenje in spoštovanje, zato Eva res ne ve več, kaj naj naredi. Zaradi vseh hudih dogodkov se niti ne zaveda, kako hudo je stanje. Zdi se celo, da je Nikina lutka. Na srečo ubogi Evi pomaga prijazna skupina deklet, ki jo popeljejo do cilja.

]]>

Dostopnost