Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[

V petek, 29. 9. 2017, je ob izviru reke Krupe potekal slikarski extempore. Udeležile so se ga vse belokranjske šole, srednji šoli iz Črnomlja in Novega mesta ter OŠ Grm Novo mesto. Našo šolo so zastopali Gal Stopar (7. a), Teja Butala (8. a), Neli Dražumerič (8. a), Urška Jurajevčič (9. b) in Ema Lozar (9. a).
V čudoviti naravi, obsijani s soncem, učenci niso imeli težav z iskanjem pravega motiva. Svojo interpretacijo videnega so prenesli z akrilnimi barvami na slikarska platna, ki jih je letos sponzoriralo podjetje Kambič iz Semiča.
Med delom so se udeleženci okrepčali s kosilom na turistični kmetiji Cerjanec.
Utrujeni od ustvarjanja, a polni novih vtisov, smo se pozno popoldne vrnili domov.
Nastali izdelki bodo na ogled na razstavi v KC Semič, katere odprtje bo v četrtek, 19. 10. 2017.
Prispevek o extemporih na TV Vaš kanal si lahko ogledate na povezavi:
Mentorica Špela Vraničar

]]>

Dostopnost