Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[Učenci 5. in 6. razredov naše šole so se letos udeležili mednarodnega temovanja SCRIPT 2017. Namen tega tekmovanja je promoviranje programiranja med učenci starimi od šest do šestnajst let. Učenci se lahko v svoji starostni kategoriji pomerijo na petih različnih področjih. Letos so se učenci 5. razredov, Maj Adlešič, Rok Kocjan, Gašper Mihelič in Žan Majerle, preizkusili v izdelavi računalniške igre z naslovom Minecraft with zombies. Učenci 6. razredov, Gal Dragoš, Tomi Poljakovič, Miha Domitrovič in Nejc Bahor so tudi izdelali računalniško igro, z naslovom Scratch mini games original in osvojili odlično 1. mesto v svoji kategoriji. Na tekmovanju so sodelovale tudi učenke 6. razredov, Tinkara Pintarič, Špela Rom in Anja Grahek, z izobraževalnim gradivom Learn about Slovenia, s katerim so osvojile 2. mesto.

Oglejte si uspešna projetka naših učencev:

Čestitke vsem sodelujočim učencem!

Mentorica: Katarina Pavlakovič

]]>

Dostopnost