Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V četrtek, 24. 11. 2016, smo se učenci 8. razredov z avtobusom odpeljali v Krško.

Po dobri uri vožnje smo si ogledali podjetje Gen Energija.  Predstavili so nam interaktivno multimedijsko središče, ki obiskovalcem omogoča potovanje v svet energije in energetike. Delali smo poskuse, ogledali smo si tudi film. Po končanem ogledu smo se napotili v Grad Rajhenburg, kjer smo pomalicali. Vodička nas je popeljala po prostorih gradu in nam pripovedovala o zgodovini gradu. Po ogledu smo se razdelili v dve skupini in delali v delavnicah. V prvi delavnici smo izdelovali čokolado. Čokolado smo stopili in iz nje naredili lizike. V drugi delavnici smo se pogovarjali o urbanizmu, strukturi vasi, mesta in trga ter izdelali načrt poselitve. Po končanih delavnicah smo imeli možnost kupiti spominke. Potem smo se poslovili in odšli domov. Dan je bil zanimiv in čas je hitro tekel.

                                                                                                     Ines Plut in Vesna Cekuta, 8. b

]]>

Dostopnost