Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[

Učenci planinskega krožka so se v mesecu oktobru povzpeli na Mirno goro v spremstvu vodnikov PD Črnomelj.

Z Vrčic smo se odpravili na Mirno goro.

Hodili smo po cesti in opazovali listje ob robu. V mraku, ko se je začelo temniti, smo si pripravili svetilke, še prej pa smo videli ogromno mravljišče. Pot smo nadaljevali mimo cerkve sv. Elije, bila je vedno bolj ozka in strma. Ko smo hodili in hodili (nekateri že utrujeni) smo v temi zagledali planinsko kočo na Mirni gori. V njej smo najprej pojedli pečen kostanj, nato smo se namestili po sobah, v katerih smo spali. Poklicali so nas na palačinke. Bile so zelo okusne. Dobili smo tudi razlago o prvi pomoči v hribih in o opremi, katero potrebujemo, ko gremo v gore. Šli smo spat. Ko smo se zbudili, smo pojedli samopostrežni zajtrk in šli na vrh Mirne gore. Šli smo nazaj v dolino. Imeli smo zelo toplo, sončno vreme. Vračali smo se po Zmajevi dolini.

Na Vrčicah so nas čakali starši in planinci smo se poslovili ter se odpeljali domov.

Zara Kavčič, 5. c

]]>

Dostopnost