Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[

V petek, 10. 6. 2016, smo imeli prvi razredi kulturni dan z naslovom  SPOZNAVAMO GLASBILA, ki je nastal v sodelovanju z mladinskim centrom BIT Črnomelj in njihovo predsavnico Vito Jankovič. Obiskali so nas Vita, ki je tudi zaslužna za ta projekt, ter študenti iz študentske izmenjave; to sta Poljakinji Ola in Emila, Španka Christina in Portugalec Goncalo. Nekaj inštrumentov nam je predstavil tudi naš glasbeno podkovani psiholog Zdravko Kunič.

Spoznavali smo predvsem ljudska glasbila in si ogledali narodne noše. Naučili smo se otroške pesmice v tujih jezikih. Takšno ustvarjalno druženje je bilo za nas nekaj novega, drugačnega in nadvse zanimivega. Še kdaj bi z veseljem sprejeli tak obisk. Priložen izbor fotografij pa je dokaz za enkatno vzdušje na tem srečanju.

]]>

Dostopnost