<![CDATA[

V ponedeljek, 9. 11. 2015, smo tretješolci matične šole in podružnic obiskali kmetiji v Gribljah. To sta bili kmetiji Štrucelj in Brodarič.

Pri Štrucljih smo videli veliko krav, teličkov in kako deluje stroj za molžo krav. Videli smo tri štajerje in kosilnici. Pili smo toplo kravje mleko in jedli slastne miške.

Pri Brodaričih smo se seznanili z različnimi vrstami semen. Videli smo tudi, kako se naredi moka s pomočjo mlinskega kamna in bili sami nekaj časa mlinarji. Bilo je izvrstno. Postregli so nas z odlično pirino pogačo in domačim pecivom iz ajde ali pire.

Zelo vroč jesenski dan smo preživeli enkratno in Gribeljcem smo hvaležni za tako lep sprejem.

Nuša Hrelić in Jure Rožman