<![CDATA[Sedmošolca Žiga Majerle in Ridan Ferati sta oba napisala, da jima je najbolj všeč knjiga Anne Fille – ZIJALO. In zakaj? Pojasnjujeta takole.

»Knjiga govori o punci, ki prestaja ločitev matere in očeta. Jezna je na novega »maminega prijatelja«, poimenuje ga Zijalo.

Knjiga mi je všeč zato, ker predstavlja problem, ki ga ima lahko marsikateri najstnik.«

Žiga Majerle, 7. b

»V knjigi Zijalo se srečamo s punco Heleno, ki je v šoli pri pouku čisto odsotna zaradi ločitve staršev. Problem skuša reševati razredničarka, ga. Tepp. Tudi prijateljica Kitty ji skuša pomagati, a je Helena ne sprejme. Prijateljica je namreč prestala podoben problem, kot ga sedaj prestaja Helena. V zgodbi nastopa mnogo oseb, med drugim tudi prijateljica Lize.

Knjiga mi je  všeč ravno zaradi vsebine. Čeprav sem jo prebral za domače branje, bi jo prebral tudi kar tako, ker je zanimiva.«

Ridan Ferati, 7. b