<![CDATA[V soboto, 10. 1. 2015, je v športni dvorani SŠ Črnomelj potekalo šolsko tekmovanje v športnem plezanju. Udeležili so se ga učenci belokranjskih osnovnih šol ter dijaki SŠ Črnomelj. Tekmovalci so bili razdeljeni v starostne skupine, plezali so po smereh različnih težavnostnih stopenj. Iz naše šole se je tekmovanja udeležilo 21 učencev od 3. do 9. razred in dosegli so odlične uspehe.

Tekmovanje je organizirala SŠ Črnomelj v sodelovanju s Športno plezalnim odsekom PD Črnomelj. Pri postavitvi smeri in samem tekmovanju sta pomagala še inštruktorja športnega plezanja Sandi Pelko in Žiga Janež (Ascendo PD Grosuplje).

Pred pričetkom tekmovanje je bila uradna otvoritev male balvanske stene v sklopu prireditve 90-letnice planinstva v Beli krajini. Projekt izgradnje ogrevalno plezalne stene so uspešno izpeljali člani Športno plezalnega odseka Črnomelj z namenom, da bi privabili čim več mladih plezalcev in jih navdušili za tovrstno dejavnost – plezanje.

REZULTATI:

OŠ MLAJŠE DEKLICE: