O podružnici Adlešiči

V šolskem letu 2019/2020 je na šoli 42 učencev. Prvič je prestopilo šolski prag 8 prvošolcev.  Za 2. razred poteka pouk samostojno, za 1. in 3. razred ter 4. in 5. razred pa kombinirano. Na šoli poučujejo v 1. in 3. razredu Katarina Simčič in vzgojiteljica Renata Grguraš, v 2. razredu Tadeja Kuzma ter v 4. in 5. razredu Tea Zorn.

Preberite več …

Dogodki

Zeleni Jurij, 2. razred, PŠ Adlešiči

Zeleni Jurij, 2. razred, PŠ Adlešiči

V času učenja na daljavo so učenci 2. razreda PŠ Adlešiči izvedli kulturni dan Zeleni Jurij. Ogledali so si videoposnetek Jurjevo v Črnomlju, na učnem listu so prebrali o Jurjevem v Beli krajini in likovno ustvarjali. Po želji so izdelali piščal ali rog iz lubja....

KUBO robotki na PŠ Adlešiči

KUBO robotki na PŠ Adlešiči

V torek, 2. 6. 2020, sta učence 1. in 3. razreda Podružnične šole Adlešiči obiskala Adem Ibrahimović in Jernej Kalan iz Podjetniškega inkubatorja Kočevje. Predstavila sta jim KUBO robotke. To so učni pripomočki, s pomočjo katerih učenci na enostaven in igriv način...

Rezultati tekmovanja Logična pošast, PŠ Adlešiči

Rezultati tekmovanja Logična pošast, PŠ Adlešiči

V petek, 29. 5. 2020, je na Podružnični šoli Adlešiči potekalo šolsko tekmovanje iz matematične logike Logična pošast. Udeležilo se ga je 6 učenk 2. razreda. Ime in priimek Razred Priznanje- šolsko Napredovanje na državno raven Samantha Jakobčič 2. P Biserno Da Klara...

Odlični rezultati na tekmovanju Vzorci, PŠ Adlešiči

Odlični rezultati na tekmovanju Vzorci, PŠ Adlešiči

V tem šolskem letu 2019/2020 je na Podružnični šoli Adlešiči potekalo šolsko in državno tekmovanje Vzorci. To tekmovanje je novo in je bilo izvedeno s strani Matheme (Zavod za popularizacijo matematike), tako kot Matemček in Logična pošast. Na šolskem tekmovanju je...

Kulturni dan, 2. razred, PŠ Adlešiči

Kulturni dan, 2. razred, PŠ Adlešiči

V sredo, 17. 6. 2020, so imeli učenci 2. razreda Podružnične šole Adlešiči kulturni dan. V Kulturnem domu Črnomelj smo si ogledali sinhroniziran animiran film Naprej. Potem smo se peš odpravili v črnomaljski muzej. Gospod Janez Weiss nam je predstavil zgodovino...

Zadnji šolski dan, PŠ Adlešiči

Zadnji šolski dan, PŠ Adlešiči

V sredo, 24. 6. 2020, smo zaključili s poukom v tem šolskem letu. Prvo šolsko uro smo se s kratkim kulturnim programom poslovili od naših petošolcev, ki bodo šolanje nadaljevali na matični šoli OŠ Loka Črnomelj. Pevski zbor je zapel nekaj pesmi, učenec Nejc Hanov je...

Mednarodni matematični kenguru za učence prve triade

Mednarodni matematični kenguru za učence prve triade

V četrtek, 28. 5. 2020, smo na šoli izvedli matematično tekmovanje za bronasto Vegovo priznanje. Tekmovali so učenci od 1. do 3. razreda OŠ Loka, PŠ Adlešiči in PŠ Griblje. Bronasto Vegovo priznanje so usvojili naslednji učenci: 1. razred Jana Peteh 1. pa Dora...

ŠOLSKI EKOVRT NA PŠ ADLEŠIČI

ŠOLSKI EKOVRT NA PŠ ADLEŠIČI

Na PŠ Adlešiči smo zelo pridni in delavni. V marcu smo dobili novo ograjo, ki nam jo je priskrbel g. Igor Grašak. V juniju so jo učenci 4. in 5. razreda prebarvali in zaščitili. Na šolskem ekovrtu pridno sadimo in skrbimo za vrtnine ter že uživamo sadove nekaterih...

Kaj menita o KORONAVIRUSU Nina in Naia Veselič

Kaj menita o KORONAVIRUSU Nina in Naia Veselič

Učenki iz PŠ Adlešiči Nina in Naia Veselič sta pri babici našli pisalni stroj in nanj zapisali pesem Koronavirus.  KORONAVIRUS KORONAVIRUS NI BOLEZEN FINA, V VRTEC SE NE HODI, V ŠOLO SE NE HODI, MASKA NA NOSU, PO NAJNOVEJŠI MODI. NAIA IN NINA V SPLETNI STA ŠOLI. STA...

Hitri kontakt

OŠ Loka Črnomelj
Kidričeva 18
8340 Črnomelj
T: (07) 62 07 101
E: info@os-loka-crnomelj.si


Arhiv