O podružnici Adlešiči

V šolskem letu 2020/2021 je na šoli 38 učencev. Prvič so prestopili šolski prag 4 prvošolci. Pouk poteka za 3. razred samostojno, za 1. in 2. razred ter 4. in 5. razred pa kombinirano. Učence 1. in 2. razreda poučujeta Renata Grguraš in Tadeja Kuzma, učence 3. razreda poučuje Katarina Simčič, učence 4. in 5. razreda pa Darko Kočevar.

Preberite več …

Dogodki

Od ideje do izdelka, PŠ Adlešiči

Od ideje do izdelka, PŠ Adlešiči

V petek, 9. 10. 2020, smo imeli učenci 1. in 2. razreda PŠ Adlešiči tehniški dan. Odpravili smo se v gozd nabirati kostanj. Poleg kostanja smo nabrali tudi nekaj želodov in listov, iz katerih bomo ustvarili jesenske figurice. V šoli smo iz gline izdelovali ptičje...

Zbiralna akcija starega papirja, PŠ Adlešiči

Zbiralna akcija starega papirja, PŠ Adlešiči

Naslednji teden, od ponedeljka, 12. 10. 2020, do srede, 14. 10. 2020 (do 14. ure), bomo na Podružnični šoli Adlešiči zbirali stari papir. Papir lahko pripeljete od 6.45 do 15.10 (ponedeljek in torek), v sredo od 6.45 do 14. ure. Zbrana sredstva bomo porabili za nakup...

ŽELEZNIŠKI PROMET

ŽELEZNIŠKI PROMET

V četrtek, 8. 10. 2020, smo imeli učenci 3. razredov tehniški dan Železniški promet. Iz šole smo se odpravili peš do Železniške postaje Črnomelj. Tam nas je sprejel prometnik ter nas seznanil s svojim delom. Pokazal nam je tudi, kako se premika kretnice na železniški...

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ LOGIKE

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ LOGIKE

V četrtek, 24. 9. 2020, je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje iz logike.  Po nestrpnem čakanju uradnih rezultatov smo dobili dobitnike bronastega priznanja, za kar jim iskreno čestitamo! To so: IMEPRIIMEKRAZREDMENTOR JanMiketič1....

EKOVRT NA PŠ ADLEŠIČI

EKOVRT NA PŠ ADLEŠIČI

Šolsko leto smo začeli z novimi opravili na vrtu in okolici šole. Porezali smo zelišča, pobrali pridelke (solato, bučke, sončnice, paradižnik, papriko) ter jabolka in grozdje. Shranili smo semena sončnic, bučk in drobnjaka. Bili smo tudi zelo ustvarjalni. Vlakec smo...

TD RAČUNALNIK, PŠ Adlešiči

TD RAČUNALNIK, PŠ Adlešiči

V petek, 25. 9. 2020, so imeli učenci 1. in 2. razreda Podružnične šole Adlešiči tehniški dan. V računalniški učilnici so spoznavali delovanje računalniške miške (enojni klik, sledenje z miško) in se preizkusili v različnih interaktivnih vajah za uporabo miške...

Promet, PŠ Adlešiči

Promet, PŠ Adlešiči

V sredo, 16. 9. 2020, so učenci 1. in 2. razreda Podružnične šole Adlešiči spoznavali varne in nevarne dele poti v okolici šole. Policist jim je povedal in pokazal, kje in kako se prečka cesto, kjer ni prehoda za pešce. Učenci so s pomočjo pripomočkov (kolebnice,...

ŠD POHOD, PŠ Adlešiči

ŠD POHOD, PŠ Adlešiči

V torek, 8. 9. 2020, so imeli učenci od 1. do 5. razreda Podružnične šole Adlešiči športni dan. Odpravili smo se na pohod. Pot nas je vodila mimo Malih del do Vodenice, kjer smo si ogledali naravni izvir vode.  Pohod smo nadaljevali do Velikih sel in Preložnika....

Hitri kontakt

OŠ Loka Črnomelj
Kidričeva 18
8340 Črnomelj
T: (07) 62 07 101
E: info@os-loka-crnomelj.si

Poslovna hiša Stratus
1. triada
T: 040 763 860Arhiv