O podružnici Adlešiči

V šolskem letu 2022/2023 je na šoli 41 učencev. Prvič je šolski prag prestopilo šest prvošolcev.

Pouk poteka za 5. razred samostojno, za 1. in 2. razred ter 3. in 4. razred pa kombinirano. Učence 1. in 2. razreda poučujeta Renata Grguraš in Tadeja Kuzma, učence 3. in 4. razreda poučuje Ana Gregorac, učence 5. razreda pa Darko Kočevar.

Preberite več …

Dogodki

Sodelovanje v vseslovenskem spletnem kvizu,

Sodelovanje v vseslovenskem spletnem kvizu,

Spoštovani starši. Dandanes, ko si dela in učenja več ne predstavljamo brez uporabe interneta, je zelo pomembno, da znamo nadzorovati njegovo prisotnost in način uporabe, prepoznati njegove pasti ter uporabo po potrebi tudi omejiti oziroma nadzorovati. Trendu najbolj...

Indija Koromandija – povej in posnemi zgodbo

Indija Koromandija – povej in posnemi zgodbo

Učenke PŠ Adlešiči so pri NIP računalništvo sodelovale na natečaju Povej in posnemi zgodbo na temo Indija Koromandija. Natečaj razpisuje Pravljični studio, ki učence vzpodbuja pri pripovedovanju zgodb. Učenke so se pri pouku spoznale z orodji za pisanje na...

Sodelovanje v projektu Vidni in varni na cesti 

Sodelovanje v projektu Vidni in varni na cesti 

Slovenska Karitas je v sodelovanju z Agencijo za varnost prometa pripravila projekt Vidni in varni na cesti.  S projektom želijo mlade opozoriti na nevarnosti v prometu in jih naučiti, kako naj poskrbijo, da bodo bolj varni.  Ker se na šoli zavedamo...

Nastop na obdarovanju predšolskih otrok občine Črnomelj, PŠ ADLEŠIČI

Nastop na obdarovanju predšolskih otrok občine Črnomelj, PŠ ADLEŠIČI

Nastop na obdarovanju predšolskih otrok občine Črnomelj, PŠ ADLEŠIČI V nedeljo, 18. 12. 2022, so učenci 1. in 2. razreda Podružnične šole Adlešiči nastopali v športni dvorani OŠ Mirana Jarca Črnomelj na obdarovanju predšolskih otrok. Prireditvi je organiziralo Društvo...

Pisma za lepši dan

Pisma za lepši dan

Ob iskanju poti, na kakšen način izvesti Unesco projekt Pošljimo sapico prijateljstva, ki spodbuja medgeneracijske vezi, smo se s prostovoljci pridružili akciji Karitasa, Pismo za lepši dan. Namen akcije je, da posameznik v prazničnem času s svojim pismom starejši...

OBVESTILO

OBVESTILO

Obveščamo vas, da bo v petek, 23. 12. 2022, zaključek pouka potekal drugače kot običajno.  MATIČNA ŠOLA - 6. do 9. r in SREDNJA ŠOLA - 5. c in 4. r  Dejavnosti na šoli se bodo zaključile po 5. šolski uri. To je ob 12.40. Kosilo bo organizirano za...

Novoletna prireditev Podružnične šole Adlešiči

Novoletna prireditev Podružnične šole Adlešiči

Kot uvod v prihajajoče praznike smo v Domu krajanov v Adlešičih, 14. 12. 2022, učenci in učitelji PŠ Adlešiči organizirali novoletno prireditev z bazarjem. Učenci so prikazali čudovite glasbene, plesne in igralske točke ter pri tem sproščeno uživali. Skozi vsebino in...

Tradicionalni slovenski zajtrk, PODRUŽNIČNA ŠOLA ADLEŠIČI

Tradicionalni slovenski zajtrk, PODRUŽNIČNA ŠOLA ADLEŠIČI

V petek, 18. 11. 2022, je pouk na Podružnični šoli Adlešiči potekal nekoliko drugače. Zjutraj smo pojedli tradicionalni slovenski zajtrk (kruh, maslo, med, mleko, jabolko), ki je prvošolce spomnil, da so tudi v vrtcu najprej imeli zajtrk. Po zajtrku so nas obiskali...

Uspešni na šolskem tekmovanju BOBER

Uspešni na šolskem tekmovanju BOBER

Za nami je šolsko tekmovanje ACM Bober. V letošnjem šolskem letu je na šolskem tekmovanju ACM Bober skupaj tekmovalo 30.226 tekmovalcev, in sicer 14.898 na tekmovanju Boberček (2.–5. razred) ter 8.760 na tekmovanju Mladi bober (6.–9. razred), potekalo je med 7. 11. in...

Hitri kontakt

OŠ Loka Črnomelj
Kidričeva 18
8340 Črnomelj
T: (07) 35 69 230
E: info@os-loka-crnomelj.si

Poslovna hiša Stratus
1. triada
T: 040 763 860

Varna raba interneta