1. maja 2024 je na Podružnični šoli Adlešiči potekalo šolsko tekmovanje Logična pošast. Udeležilo se ga je 19 učencev od 1. do 5. razreda. Učenci so dosegli naslednje rezultate:

1. razred: – Bronasto priznanje so prejeli: Rok Ferkula, Sara Veselič, Matija Kozan
– Biserno priznanje so prejeli: Lana Peteh, Neža Štukelj (naloge sta rešili 100 %), Vita Križan Grabrijan, Taja Jakljevič, Jaka Jakša

2. razred: – Bronasto priznanje sta prejeli: Eva Hotujec in Nicole Vrlinič
– Biserno priznanje je prejela: Vanja Stipanovič

3. razred: – Biserno priznanje so prejele: Nina Peteh, Ella Stipanovič (naloge sta rešili 100 %), Vita Kozan

4. razred: – Priznanje je prejel: Gal Cvitkovič
– Bronasto priznanje je prejela: Mila Vraničar

5. razred: – Bronasto priznanje sta prejeli: Nina Veselič in Ela Vukčevič
– Biserno priznanje je prejela: Jana Peteh

Na državno raven tekmovanja, ki je potekalo 25. 5. 2024 na OŠ Mirana Jarca Črnomelj, se je uvrstilo 9 učencev PŠ Adlešiči:

1. razred: Vita Križan Grabrijan, Lana Peteh, Neža Štukelj
  2. razred: Vanja Stipanovič
  3. razred: Vita Kozan, Nina Peteh, Ella Stipanovič
  4. razred: Mila Vraničar
  5. razred: Jana Peteh
    • 11. 6. 2024 smo izvedeli rezultate državnega tekmovanja.

Srebrni državni priznanji sta prejeli Nina Peteh in Jana Peteh. Ostali tekmovalci so prejeli priznanje za sodelovanje na državnem tekmovanju. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Mentorice: Ana Kump, Tadeja Kuzma in Katarina Simčič
Zapisala Tadeja Kuzma