V petek, 10. maja 2024, je na šoli potekalo tekmovanje iz »hitrostne« logike pod imenom Logična pošast.

Učenci predmetne stopnje so se nalog odlično lotili, saj so na šolski ravni osvojili 3 bronasta in 10 bisernih priznanj.

Na naslednjo stopnjo se je uvrstilo šest učencev: šestošolec Žiga Ljubenko, sedmošolci Lara Pezdirc, Tjaša Starešinič, Aneja Dvojmoč in Mark Bradač ter devetošolka Iva Kapele.

Aneja, Mark in Iva so šolsko polo rešili 100 % pravilno.

Državno tekmovanje je potekalo 25. maja 2024 na osnovni šoli Mirana Jarca Črnomelj.

V nekoliko okrnjeni sestavi so prav vsi učenci z izjemnim reševanjem nalog posegli po najžlahtnejšem priznanju!

Iva, Aneja, Tjaša in Lara so osvojile zlato priznanje, Mark pa je z 100-odstotnim izkupičkom poleg zlatega priznanja osvojil tudi 1. mesto v državi v kategoriji sedmošolcev!

Mentorici Veroniki in vsem tekmovalcem iskrene čestitke.