V sredo, 5. junija 2024, smo učenci gasilskega krožka OŠ Loka Črnomelj v vrtcu Otona Župančiča Črnomelj izvedli pravo gasilsko pustolovščino. Otrokom iz skupine Muce smo z dvema kamišibaj zgodbama prikazali, kako ravnati v primeru požara v naravi in na koga se obrniti v takšnem primeru. Nato je sledila vaja z vedrovko, ki je poskrbela za pravo navdušenje. Izvedli smo jo zunaj, pred vrtcem, in otroci so večkrat poskušali z vodno cevjo pogasiti požar, ki smo ga prikazali s pomočjo lesene hiške. Otroci so bili nad vajo navdušeni, zato smo tudi mi veseli zapustili prizorišče in se ob koncu posladkali s sladoledom.

Atku Tomažu Adlešiču se zahvaljujemo, da nam je izdelal tako priročno gasilsko hiško, »Vitezom« iz 5. a in mentorici Marjetki Žunič pa za barvanje. Naši mentorici Sonja in Ana zatrjujeta, da jo bomo še velikokrat uporabili. Se že veselimo.

Mladi DMG-jevci