Z veseljem vam sporočamo, da je bila OŠ Loka znova uspešna na natečaju Župančičeva frulica, saj se je naša devetošolka Tamara Miketič uvrstila med pet najboljših osnovnošolskih pesnikov v Sloveniji.

Pesmi je ocenjevala strokovna komisija v sestavi: Igor Divjak, literarni kritik in prevajalec; Darja Pavlič, profesorica slovenske poezije na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, in Veronika Dintinjana, pesnica in prevajalka. Kot vsako leto so vse pesmi dobili v šifrirani obliki (brez imen avtorjev, šol) in pesmi naše Tamare so jih prepričale, da so jo uvrstili med finaliste.

Ti se bodo predstavili v torek, 11. junija 2024, ob 18. uri v Domu krajanov Vinica na zaključni prireditvi Župančičeve frulice 2024. Tam bodo tudi izbrali najboljšega med njimi.

Pridite na prireditev in si oglejte nastope petih najboljših osnovnošolskih pesnikov v državi. Tam se bo predstavilo tudi pet najboljših osnovnošolskih deklamatorjev, pet najboljših srednješolskih pesnikov in srednješolska pripovedovalka.

Tamari za dosežek na Župančičevi frulici od srca čestitamo in držimo pesti za končni izbor.

Mentorica Maja Kunič