Uprava RS za zaščito in reševanje (URSZR) je tudi v šolskem letu 2023/2024 razpisala natečaj »Naravne in druge nesreče« na temo požar v naravi. Na OŠ Loka Črnomelj smo temi posvetili veliko pozornosti in na regijski nivo odposlali 95 likovnih del, 6 literarnih del in dva filma. V šolski in regijski natečaj je bilo vključenih 28 mentorjev. Izpostava Novo mesto je šoli podelila pohvalo kot najbolj aktivni osnovni šoli na področju varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami v šolskem letu 2023/2024. Za dela, ki so se uvrstila na državni nivo, je pripravila tudi darila. Na šoli jih je prejemnikom razdelila pomočnica ravnatelja Sonja Malnarič, ki je tudi vodja teh dejavnosti na šoli.

Na povezavah v tabeli si lahko ogledate nagrajene prispevke.

UčenecNaslovZvrstmentor
Jakob MajerleDedek Jože in odvržen cigaretni ogorek  III. Kategorija – literarna delaSonja Malnarič
Nija JereleIzkušnja z ognjemMaja Kunič
Aneja DvojmočNeprevidnostIV. Kategorija – literarna delaMaja Kunič