Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 18. 4. 2024, je na OŠ Mirana Jarca Črnomelj potekalo regijsko tekmovanje društev mladih gasilcev belokranjskih osnovnih šol. Več o tekmovanju je objavljeno v skupnem prispevku na radiu Odeon: povezava.

Iz OŠ Loka Črnomelj se je tekmovanja udeležilo 15 ekip, in sicer 5 starejših in 10 mlajših. Učenci obiskujejo matično šolo in podružnico Adlešiči. Vse ekipe so pokazale veliko pripravljenost in dosegle odlične rezultate.

Pri starejših je ekipa v sestavi Marjete Absec, Petre Butala in Petre Rožič osvojila pokal in medalje za 1. mesto. Poleg tega smo osvojili še 4., 5., 7. in 9. mesto.

Pri mlajših smo imeli na stopničkah kar dve ekipi:

2. mesto je osvojila ekipa v sestavi Sare Muller Starešinič, Luca Vrščaja, Vida Sitra,

3. mesto pa ekipa mlajših iz PŠ Adlešiči (Eva Metež, Gal Cvitkovič, Erik Milič).

Poleg dveh pokalov v kategoriji mlajših so naše ekipe zasedle še 6., 7., 9., 11., 12., 17., 19. in 28. mesto od skupno 41 ekip.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in mentoricam, ki so jih pripravljale (Tjaša Ogulin, Eva Pezdirc, Ana Gregorac in Sonja Malnarič). Pri praktičnih vajah jim je pomagal tudi Rok Weiss.

Zahvala tudi Gasilski zvezi Črnomelj, ki nam je priskrbela potrebno orodje za uspešne vaje.