Skoči na glavno vsebino

21. marca na pobudo UNESCA praznujemo svetovni dan poezije. To je priložnost, da počastimo pesnike, oživimo ustno izročilo pesniških recitalov, spodbujamo branje, pisanje in poučevanje poezije.

Že tradicionalno v tem tednu pri nas poteka projekt Teden poezije. Z različnimi dejavnostmi skušamo približati poezijo učencem, pa tudi ostalim zaposlenim, ki jim pesništvo morda ni blizu. Projekt je zastavljen tako, da so vključeni učenci in učitelji vseh razredov.

Na šoli ves teden učenci menjajo pesmi za bonbone, pripravili smo razstavo del in upodobitve Srečka Kosovela, razstavo HAJG, v vseh razredih beremo poezijo in se o njej pogovarjamo, poteka tudi natečaj za najboljšo pesem.

Dneve v tednu smo razdelili tematsko. Ponedeljek smo tako posvetili Srečku Kosovelu, saj smo ravno na ta dan obeležili 120-letnico njegovega rojstva. Za torek smo izbrali temo lenobnost, ki je ravno pravšnja za današnji oblačen dan. Sreda bo namenjena haikuju.

Kaj sledi proti koncu tedna, pa naj zaenkrat ostane še presenečenje.

Dostopnost