V ponedeljek, 4. marca 2024, so naši učenci, Lev Kavčič, Alen Mirtič, Alen Muharemović in Jaka Weiss, sodelovali na 34. občinskem šolskem parlamentu. Sestanek je potekal v sejni sobi Občine Črnomelj.

Poleg učencev naše šole so na sestanku sodelovali še učenci iz drugih osnovnih šol občine Črnomelj: OŠ komandanta Staneta Dragatuš, OŠ Vinica, OŠ Mirana Jarca, OŠ Milke Šober Nataše.

Sestanek je začela z uvodnimi pozdravi gospa Sonja Strgar, predsednica Društva prijateljev mladine Črnomelj. Sledil je pozdravni nagovor črnomaljskega župana, gospoda Andreja Kavška.

Letošnja tema razprave je bilo mentalno zdravje mladih.

Po končani debati so določili, da bo na regijskem parlamentu našo občino predstavljal po en predstavnik vsake šole. Našo šolo bo predstavljal Lev Kavčič. Regijski parlament bo potekal 14. 3. 2024 v OŠ Grm v Novem mestu.

Mentor: Tomaž Grdešič