Skoči na glavno vsebino

Z veseljem delimo vtise našega nedavnega projekta, ki smo ga izvedli v sodelovanju z Društvom za strpne odnose Eksena. Tema, ki smo jo obravnavali, je bila »Stop sovražnemu govoru – spoštujmo razlike med nami.« Z učenci 4. in 5. razreda smo v okviru podaljšanega bivanja skozi delavnico raziskovali raznolikosti med nami. Učenci so imeli priložnost bolje spoznati sebe, razlike med prijatelji in sošolci ter razvijati zavedanje o pomembnosti sprejemanja drugačnosti. V sklopu projekta je bila tudi kreativna risarska dejavnost, na kateri so učenci narisali svojega prijatelja in na sliki poudarili tiste čudovite razlike, ki nas naredijo edinstvene. Izdelke učencev bomo poslali na Društvo za strpne odnose, kjer bodo sodelovali na natečaju za najbolj ekspresivni likovni izdelek. 

Z izvedbo projekta smo želeli poudariti, da so raznolikost, spoštovanje ter sprejemanje ključni za gradnjo pozitivnega okolja v šoli. 

Dostopnost