V ponedeljek, 27. 11., in sredo, 29. 11. 2023, smo sedmošolci OŠ Loka Črnomelj pričeli z nacionalnim projektom Rastem s knjigo, ki v tem šolskem letu poteka že osemnajstič. Obiskali smo Knjižnico Črnomelj, kjer nas je pričakala prijazna knjižničarka Jožica Žunič. Najprej nam je predstavila projekt, ki spodbuja branje kvalitetnih knjig slovenskih avtorjev. Javna agencija je letos sedmošolcem podarila fantastični roman slovenske avtorice Irene Androjna z naslovom Modri otok. Ogledali smo si filmček, v katerem je o svoji knjigi govorila tudi avtorica sama. Opazovali smo tudi čudovite ilustracije Eve Mlinar. Nato nam je knjižničarka razkazala prostore knjižnice in predstavila, kako deluje, kako se lahko vpišemo in kako uporabimo Cobiss. Knjigo bomo najprej prebrali, skozi leto pa nas čaka še nekaj aktivnosti, povezanih z njo.