Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 13. 11. 2013, je v športni dvorani Livada v Novem mestu potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše dečke, na katerem je nastopila tudi naša šola. Naši fantje so presegli vsa pričakovanja in z borbeno ter požrtvovalno igro nizali zmage. V rednem delu smo premagali OŠ Center in OŠ Vavta vas. V polfinalu so se spopadli z OŠ Brusnice ter po nekaj točkovnih preobratih tekmo na koncu zmagali. V finalu jim je nasproti stal glavni favorit za osvojitev prvenstva, OŠ Drska. Izkazalo se je, da so fantje omenjene šole res premočni, tako da je bil poraz neizogiben. Kljub temu naše ekipe ni preveč prizadel. Omeniti še velja, da je ekipa OŠ Mirana Jarca Črnomelj osvojila 3. mesto, tako da obe črnomaljski ekipi nadaljujeva tekmovanje v četrtfinalu. Prav tako sta najboljša strelca tekmovanja ‘naša’.  Priznanje za najboljšega strelca je dobil Timotej Mirtič iz OŠ Mirana Jarca (67 točk), tik za njim (z eno doseženo točko manj) pa Ivano Pršlja iz OŠ Loka. Obema ekipama čestitke za izvrsten uspeh!

Ekipo OŠ Loka Črnomelj so tvorili: kapetan Ivano Pršlja, Leo Vardić, Mario Perak, Maj Vraničar, Alen Mirtič, Urban Pavlič, Matic Starc, Anže Klobučar, Maj Adlešič, Jurij Majerle, Jaka Imširović, Blaž Perković in Antonijo Aščić.

David Štefanič, mentor in vodja šolske ekipe. 

Rezultati* naših tekem:

REDNI DEL

OŠ CENTER NOVO MESTO : OŠ LOKA ČRNOMELJ 21 : 37 (2 : 12, 8 : 2, 11 : 23)

OŠ LOKA ČRNOMELJ : OŠ VAVTA VAS 43 : 23 (15 : 16, 10 : 2, 18 : 5)

POLFINALE

OŠ LOKA ČRNOMELJ : OŠ BRUSNICE 31 : 29 (11 : 5, 6 : 16, 14 : 8)

FINALE

OŠ DRSKA NOVO MESTO : OŠ LOKA ČRNOMELJ 47 : 21 (17 : 9, 13 : 6, 17 : 6)

KONČNI VRSTNI RED PODROČNEGA PRVENSTVA V KOŠARKI ZA STAREJŠE UČENCE

1. OŠ DRSKA NOVO MESTO

2. OŠ LOKA ČRNOMELJ

3. OŠ MIRANA JARCA ČRNOMELJ

4. OŠ BRUSNICE

5.–8. OŠ CENTER NOVO MESTO

5.–8. OŠ VAVTA VAS

5.–8. OŠ METLIKA

5.–8. OŠ TONETA PAVČKA

* ​več najdete na strani Zavoda za šport NM

Dostopnost