Skoči na glavno vsebino

V okviru izbirnega predmeta Turistična vzgoja in smo se v četrtek, 9. 11., odpravili na ogled Razvojno informacijskega centra Bela krajina. Sprejele so nas direktorica Barbara Papež Lavrič, Tamara Lončarič z oddelka za destinacijski management in Bojana Klobučar z oddelka za razvoj.

Najprej nas je nagovorila Barbara, ki nam je na kratko predstavila, kdo sploh so in kaj počnejo, potem pa je besedo predala Tamari in Bojani. Popeljali sta nas skozi raznorazne dejavnosti, s katerimi se ukvarjajo – od razvijanja strategij za razvoj turizma v Beli krajini, sodelovanja s turističnimi ponudniki, organizacije izobraževanj in delavnic, udeležb na turističnih sejmih, objavljanja vsebin na različnih socialnih omrežjih do organizacije raznoraznih dogodkov po vseh treh belokranjskih občinah in še mnogo drugega.

Učenci so med predstavitvijo lahko pokušali izdelka lokalnih ponudnikov – domače medenjake in domač ledeni čaj – nad obema so bili navdušeni.

Vsem trem se zahvaljujemo za tako lep sprejem in za darilca, ki so jih pripravili za nas.

Dostopnost