Skoči na glavno vsebino

Na OŠ Loka Črnomelj smo usposobili 11 učenk in 2 učenca za izvajanje vrstniške mediacije. Učenci so se v oktobru in novembru udeležili ene dopoldanske delavnice, ene celodnevne ter ene popoldanske delavnice in se s pomočjo treh mentoric mediatork, Sonje Štefanič, Tihane Malič in Urše Prus, dodobra spoznali z mediacijo.

Usposabljanje za vrstniške mediatorje je od učencev iz 6., 7. in 8. razreda zahtevalo izredno koncentracijo, igranje vlog, razmišljanje izven okvirjev in skupinsko delovanje. Učenci so bili nad delavnicami navdušeni in mentorice verjamemo, da jim bo novo znanje koristilo pri usmerjanju pogovorov med sprtimi učenci. Ponosni smo, da je prva generacija vrstniških mediatorjev na OŠ Loka Črnomelj tako zavzeto sodelovala in da se učenci kljub naporom niso vdali.

Dostopnost