Skoči na glavno vsebino

Lansko leto je naša šola sodelovala v akciji TOM potuje, otroke obiskuje, v kateri je 7 dni gostila nahrbtnik TOM-telefona in v oddelkih od 4. do 9. razreda izvedla delavnico o TOM-telefonu in pomenu pogovora. Razredniki so na delavnici učence povprašali tudi, o katerih vprašanjih ali temah se ne morejo ali ne upajo pogovoriti s starši ali drugimi odraslimi. Svoja vprašanja, strahove, težave so zapisali na listek ter ga anonimno oddali v škatlico. Vse anonimno podane zapise otrok so na TOM-telefonu zbrali, pregledali in analizirali. Prejeli so več kot 10.000 anonimnih zapisov otrok in mladostnikov, na podlagi katerih so izdali publikacijo “Kaj si mladi želijo, da bi odrasli vedeli o njih?”.

Vabimo vse odrasle, da si v publikaciji preberete, kaj nam otroci želijo sporočiti in katere so tiste teme, ob katerih še vedno ostajajo sami. Prav tako vabimo mlade, da skozi publikacijo začutite, da v stiski niste sami in da si mnogo mladih zastavlja podobna vprašanja.

Publikacijo lahko preberete TUKAJ.

Obisk nahrbtnika TOM-telefona na OŠ Loka Črnomelj pa TUKAJ.

Dostopnost