Skoči na glavno vsebino

V okviru izbirnega predmeta Turistična vzgoja in krožka Pojdimo v svet z eTwinningom smo se v četrtek, 6. 10. 2023, odpravili na ogled Turistično informacijskega centra Črnomelj, črnomaljske zakladnice in Primožičeve hiše. Sprejela nas je ga. Sonja Maver, ki nam je predstavila delovanje TIC-a, njihove projekte, kdo vse sodeluje z njimi in kaj vse sploh počnejo. Najbolj so nas zanimali raznorazni belokranjski izdelki, ki jih lahko tudi kupimo pri njih – od rokodelskih pa vse do hrane in pijače – odlična ideja, če kdaj iščemo darilo, spominek ali tudi kaj zase. Nekaj učencev se v prihodnjem tednu odpravlja na mednarodno izmenjavo k vrstnikom v Srbijo, zato nam je pripravila tudi nekaj promocijskega materiala, ki ga bomo nesli s seboj, da bomo lahko boljše predstavili našo Belo krajino. 

Skupaj smo se odpravili še do Zakladnico mesta Črnomelj, kjer smo osvežili znanje o Beli krajini in njeni zgodovini, ogledali smo si tudi video o zgodovini črnomaljskega gradu. Nato smo si skupaj na kratko ogledali še Primožičevo hišo. Za lep sprejem in predstavitev se ge. Sonji lepo zahvaljujemo. 

Dostopnost