OŠ Loka je prejela uradni certifikat Guinness World Records, ki služi kot potrdilo o sodelovanju pri reševanju največjega spletnega kviza na svetu na temo varne rabe interneta. Na kvizu so 16. februarja 2023 sodelovali učenci od 4. do 9. razreda matične šole in učenci 4. in 5. razreda obeh podružničnih šol Adlešiči in Griblje. Reševanje kviza je spremljal uradni sodnik za GUINNESS WORLD RECORDS™ Richard Stenning, ki je na koncu s ponosom naznanil, da smo podrli Guinnessov svetovni rekord. Nov rekord za istočasno reševanje spletnega kviza sedaj znaša 15225 ljudi in med njimi so tudi učenci naše šole. S sodelovanjem na dogodku smo pokazali, da  spletna varnost postaja del naših vsakdanjih dejavnosti, s katerimi bomo nadaljevali tudi v prihodnje.