Skoči na glavno vsebino

Na predzadnji šolski dan smo se osmošolci odpravili na še zadnji naravoslovni dan v letošnjem šolskem letu. Najprej smo se odpeljali do letališča Jožeta Pučnika. Tam sta nas sprejela dva vodiča in nam razkazala, kako deluje letališče. Bilo je zelo zanimivo, saj sta nas peljala tudi v dele, kamor navadno kot potniki ne moremo vstopiti. Sprehodili smo se po notranjosti letališča, šli tudi na ploščad, kjer smo si ogledali od blizu letalo, gasilski avto je demonstriral gašenje, videli smo, kje sortirajo prtljago in si ogledali različna vozila, ki jih uporabljajo pri delu.  

Nato smo se odpravili proti arboretumu Volčji potok. Tam so nas v dveh skupinah popeljali po parku. Ogledali smo si tudi rastlinjake – med drugim tudi tistega s kaktusi, ki so nam bili zelo všeč, najbolj pa smo se v že tako vročem dnevu »razveselili« rastlinjaka s tropskimi metulji, kjer je bilo še bolj vroče in vlažno kot zunaj. Po ogledu smo imeli nekaj časa za sladoled in nakup spominkov, nato pa smo se odpravili domov. Imeli smo se lepo, jutri pa še po spričevala in na počitnice. 

Dostopnost