Skoči na glavno vsebino

V sredo, 31. 5. 2023, je v Kulturnem domu Črnomelj potekala šolska prireditev Pojem, plešem 2023, na kateri je nastopilo okoli 150 učencev matične šole in obeh podružničnih šol. Že sam naslov prireditve zgovorno pove, da so se učenci predstavili s pevskimi in plesnimi točkami, ki so jih med šolskim letom s svojimi mentorji pridno vadili pri interesnih dejavnostih. Nastopili so OPZ Čebelice pod vodstvom Anice Butala, OPZ Kresničke Adlešiči, Starejši OPZ OŠ Loka ter MPZ Maestoso pa pod vodstvom Helene Banovec. Zbore je na klavirju spremljala Katja Peganc. Sledili so nastopi plesnih in folklornih skupin. OFS Kresničke iz Adlešičev so se pod mentorstvom Nataše Šuštarič Bradač in N. Tine Prijanovič predstavili s odrsko postavitvijo Zašpilaj, muzikant, OFS OŠ Loka pod mentorstvom Stanke Mržljak in N. Tine Prijanovič pa so nas nasmejali s hudomušno postavitvijo Ti – bk, ja – bk. Folklorni skupini je na harmoniki spremljal Samo Vlašič. Učenci plesnega krožka 1. razreda pod mentorstvom Barbare Hlebec so zaplesali v ritmih Avicijeve “Wake me up”. Plesna točka učencev PŠ Griblje pod mentorstvom Metke Čadonič pa nas je s skladbo “Palme in valovi” v mislih popeljala naravnost na prihajajoče počitnice. Prireditev sta povezovali Lara Pezdirc in Stella Brčina.

Dostopnost