Skoči na glavno vsebino

V sredo, 17. 5. 2023, smo izvedli delavnico risanja Mitreja na Rožancu. Le-tega naj bi obiskali, a smo svoje ustvarjanje zaradi slabega vremena prestavili v šolsko knjižnico.

Najprej je učitelj Anton Jakša predstavil spomenik bogu Mitri. Ko smo bili seznanjeni z osnovnimi informacijami, so dekleta v risarski tehniki svinčnik ali oglje po opazovanju fotografije risale Mitrej z Rožanca. Ker je spomenik načel zob časa, so marsikatere podrobnosti zbledele, zato so jih nekatere avtorice naredile po domišljiji. 

Verjetno bi za ustvarjanje potrebovali še kakšno uro več in mistično okolje Mitreja, a smo vseeno zadovoljni, da smo delavnico izvedli. 

Sodelovale so učenke 9. B: Špela Imširović, Maja Hranilović, Sara Weiss, Aila Zukanović in Any Ostanek. 

Mentorica Špela Vraničar 

Dostopnost