Skoči na glavno vsebino

V sredo, 5. aprila 2023, je na Osnovni šoli Metlika potekalo regijsko tekmovanje iz matematike za Vegova priznanja. Tekmovanja se je udeležilo devet učencev naše šole. To so šestošolci Lara Pezdirc, Tjaša Starešinič, Aneja Dvojmoč in Žan Skušek, osmošolca Iva Kapele in Lev Kavčič ter devetošolci Gal Špec, Jerca Tessari in Špela Brinc. 

Naloge so bile zanimive, nekatere pa kar precej zasoljene, a so jih učenci kljub temu dobro rešili.  

Tako so bronasto priznanje regijske ravni prejeli Gal, Iva, Lara in Aneja. S priznanjem so se okitili tudi Špela, Lev, Žan in Tjaša, ki pa so se tudi uvrstili na državno raven tekmovanja. To bo že čez dober teden dni, zato jim želimo uspešne priprave, veliko mero potrpljenja in še kanček sreče za odličen uspeh. 

Srečno! 

Dostopnost