Skoči na glavno vsebino

 četrtek, 13. 4. 2023, je v novomeški dvorani Marof potekal regionalni turnir JV Slovenije v košarki 3×3 za osnovne šole. Med 27 udeleženimi šolami je v dekliški kategoriji tekmovala tudi OŠ Loka Črnomelj, in sicer v skupini A. Obe tekmi rednega dela je zanesljivo zmagala in se uvrstila v četrtfinale, kjer je prepričljivo premagala ekipo OŠ Ig. V polfinalu so dekleta premagala še OŠ Drska in se uvrstila v finale turnirja, kjer jih je pričakala izredno kakovostna ekipa OŠ Grm. Favoritkam so se naša dekleta odlično postavila po robu; ob izenačeni in borbeni igri na obeh straneh so na koncu dvoboj izgubile za 1 koš. Z osvojenim drugim mestom na turnirju so se uvrstila na finalni turnir DP v košarki 3×3, ki bo maja, za kar jim iskreno čestitamo.

Ekipo OŠ Loka Črnomelj so sestavljale: Ema Absec, Nina Bunjevac, Teja Rožman in Pia Stopar.

Rezultati OŠ Loka Črnomelj:

Skupina A

OŠ Loka Črnomelj : OŠ Louisa Adamiča  11 : 7

OŠ Loka Črnomelj : OŠ Šmihel  12 : 7

Četrtfinale

OŠ Loka Črnomelj : OŠ Ig  16 : 2

Polfinale

OŠ Loka Črnomelj : OŠ Drska 12 : 7

Finale

OŠ Loka Črnomelj : OŠ Grm  8 : 9

Več najdete na povezavi  spletne strani Zavoda Novo mesto

Dostopnost