Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 23. 2. 2023, smo si učenci od 6. do 9. razreda Osnovne šole Loka Črnomelj v okviru projekta Rastem s knjigo ogledali predstavo Reformatorji na odru. Projekt se izvaja že 17. leto in tudi letos se mu je pridružila naša šola. Sicer je namenjen učencem 7. razreda, ki letos v dar prejmejo knjigo Reformatorji v stripu ali kako smo Slovenci dobili prvo res dooooolgo knjigo (in eno krajšo, ki je opisala, kako pišemo), po kateri je bila narejena predstava. Ker pa je to tema, ki jo obravnavamo pri pouku, smo se odločili, da bomo na ogled predstave povabili vse učence od 6. do 9. razreda. Boštjan Gorenc Pižama in Nik Škrlec sta nas popeljala v čas 16. stoletja, ko so nastajala prve slovenske knjige in nas dodobra nasmejala. Po predstavi smo imeli možnost fotografiranja in pogovora z njima.

Dostopnost