Skoči na glavno vsebino

V sredo, 22. 2. 2023, smo na šolo povabili Društvo za boljši svet. To je nevladna in humanitarna organizacija, katere osnovni namen je promocija človeških vrednot in s tem posledično izboljšanje kvalitete življenja ter medsebojnih odnosov na vseh nivojih življenja. 

Izvajalci iz Društva za boljši svet so za učence 6. in 7. razreda izvedli delavnico o strpnosti do drugih. Strpnost je sprejemanje in razumevanje drugih, tudi če z nami ne delijo istih vrednot, načina razmišljanja ali ravnanja.  

Tako učitelji kot tudi učenci se zavedamo, da je strpnost do drugih potrebno negovati, se o njej pogovarjati, razmišljati in jo udejanjiti, saj je samo življenje v sožitju in toleranci do drugih veliko bolj lepše, prijetnejše in lahkotnejše.  

Z delavnico so izvajalci učence poskušali spodbuditi, da se bolj zavedajo pomena strpnosti in da razmišljajo, kakšne so posledice nestrpnosti. 

Dostopnost