Skoči na glavno vsebino

14., 15. in 16. februarja 2023 smo v sklopu interesne dejavnosti organizirali tečaj smučanja na Gačah. Prijavilo se je 15 otrok, obiskovalo pa ga je 12 učencev, ki smo jih razdelili v dve skupini, in sicer na začetnike in nadaljevalno skupino.

Pri začetnikih nam je uspelo doseči več, kot smo pričakovali, saj so sedaj sposobni samostojnega smučanja in uporabe vlečnic (sidra in jurčka). Pri nadaljevalni skupini pa lahko učence pohvalimo, saj so izboljšali gibanje na smučeh ter vožnjo v ožjem in širšem hodniku. Seznanili so se tudi z zarezno tehniko.

Vsekakor so učenci vsrkali ogromno novega znanja. Najpomembneje pa je, da so tri dni uživali v prekrasnem vremenu in naravi.

Tečaj sva vodila učitelja športa Rok Weiss in Marko Šikonja.

Na spodnjih fotografijah je nekaj utrinkov s tečaja.

Rok Weiss, učitelj športa

Dostopnost