Ob 140-letnici rojstva Marije Vere, prve akademsko izobražene igralke na Slovenskem, so na OŠ Marije Vere Kamnik razpisali 1. mednarodni literarno-likovni natečaj. Za nalogo so učenci morali izdelati strip na temo Kultura je kul. Z naše šole so se mednarodnega natečaja udeležili štirje učenci pod mentorstvom učiteljice Maje Kunič: devetošolka Maša Hutar je izdelala strip z naslovom Duh Marije Vere. Drugi strip z naslovom Kultura je kul! pa je izdelala skupina osmošolcev: besedilo stripa je napisal Gal Špec, narisala ga je Špela Imširovič, za zapis besedila pa je poskrbela Sara Weiss.

Komisija je pri ocenjevanju izdelkov upoštevala likovni jezik, izvirnost, sporočilnost literarno-likovnega dela in upoštevanje razpisane teme. Z velikim veseljem sporočamo, da sta v kategoriji 3. triade osnovnih šol oba stripa učencev OŠ Loka zasedla prvo mesto, s tem pa so vsi štirje učenci prejeli zlata priznanja.

Iskrene čestitke vsem štirim ustvarjalcem za prejeta priznanja. Nagrajena stripa si lahko ogledate spodaj.

Neja Žabčič Grabrijan

Literarno-novinarski krožek